Česky | English

O institutu

Posláním Institutu pro finanční trh je:

• realizovat vědeckovýzkumnou činnost v oblasti finančního trhu, ochrany spotřebitelů a finanční gramotnosti s důrazem na její praktickou aplikovatelnost
  • podporovat a rozvíjet odbornou úroveň pracovníků v různých sektorech finančního trhu,
  • podporovat a rozvíjet finanční gramotnost spotřebitelů na finančním trhu,
  • vytvářet koncepci rozvoje Institutu pro finanční trh na ESF MU.

Napsali o nás

ČNB pořádá pro učitele semináře finanční gramotnosti (tisková zpráva ČNB)
Konference pro institucionální investory (článek v @muni.cz)
Nejlákavější finanční nabídky bývají ty nejnebezpečnější (článek v @muni.cz)
Finanční krize odhaluje potřebnost finančního vzdělávání (článek na Metodickém portálu RVP)
Banka dala fakultě svolení pro zkoušky (článek v regionální mutaci Lidových novin – Brno)
MU nabízí zkoušky pro kapitálové trhy (článek v regionální mutaci MF DNES – Brno)
Zkoušky pro kapitálové trhy? V Brně ano (článek v regionální mutaci MF DNES – jižní Morava)
Masarykova univerzita nově nabízí zkoušky pro kapitálové trhy (článek v Novinky.cz)
Česká národní banka uznala zkoušky ESF MU (článek v Finance.cz)
Česká národní banka uznala zkoušky ESF (článek v @muni.cz)

Zkoušky povolila ČNB pouze v Brně

Brno – Zatím pouze na Ekonomickosprávní fakultě Masarykovy univerzity v Brně mohou zájemci složit zkoušky odborné způsobilosti pro práci na kapitálových trzích. "Česká národní banka nám, jako první instituci v Česku, uznala systém odborných zkoušek, které organizuje Institut pro finanční trh," vysvětlila mluvčí univerzity Tereza Fojtová. Dodala, že schvalovací proces trval devět měsíců. Kurzy mohou navštěvovat nejen posluchači školy, ale i ostatní zájemci, kteří již nestudují.

Brněnský deník, 15. 4. 2010, str. 2